پیش از ثبت پروژه باید موارد زیر را آماده کرده باشید. لذا بهتر است تمامی موارد را به دقت مشاهده کنید تا در زمان ثبت نام اطلاعات شما در دسترس باشد. به جهت سهولت ثبت پروژه، موارد مورد نیاز جهت این کار بسیار محدود می‌باشد و به سادگی قادر به ثبت پروژه می‌باشید. همچنین امکان ویرایش اطلاعات به صورت نامحدود برای شما امکان‌پذیر است تا بتوانید همواره پروژه خود را به روز کنید.

آموزش ویدئویی ثبت پروژه ها در بورس فرصت های سرمایه گذاری ایران

انتشار پروژه: پس از پرداخت، پروژه شما توسط مدیران وب سایت بررسی می گردد و حداکثر تا 24 ساعت کاری بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

ثبت پروژه: ثبت پروژه تنها توسط صاحب پروژه، نماینده وی و یا بازاریاب امکان‌پذیر می‌باشد.

صحت اطلاعات: صحت اطلاعات ثبت شده بر عهده صاحب پروژه است. در صورت ثبت موارد خلاف واقع، ابتدا پروژه به حالت تعلیق درآمده و ثبت کننده موظف به اصلاح آن می‌باشد.

عدم امکان استرداد وجه پرداختی: وجوه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نمی‌باشد.

رعایت قوانین و مقررات: کلیه پروژه‌ها باید بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند. عدم رعایت قوانین و مقررات منجر به عدم انتشار و یا حذف پروژه از روی وب سایت می‌شود. همچنین رعایت کلیه قوانین و مقررات اعلام شده در سایت بورس فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران برای تمامی صاحبان پروژه‌ها الزامی می‌باشد.

اطلاعات تماس: اطلاعات تماس (اعم از شماره تلفن، شبکه های اجتماعی، آدرس، آدرس ایمیل، سایت، هر نوع کد و یا بارکد شامل این اطلاعات و موارد مشابه) در نام و تصویر پروژه استفاده نشود. در صورت مشاهده تصویر و یا آن بخش از نام از پروژه شما حذف می شود.

اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت پروژه در سایت بورس فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران

عنوان پروژه:

عنوان پروژه شما باید به خوبی گویا باشد. از عناوینی استفاده کنید که پروژه را به خوبی معرفی کنند. در نظر داشته باشید در صورت انتخاب اسامی کلی و نامشخص، مدیریت وب سایت آن را بنا به تشخیص خود تغییر خواهد داد.

دسته‌بندی:

بیش از 2000 دسته‌بندی عمومی و جزئی برای پروژه‌ها وجود دارد. پروژه خود را در دسته‌بندی قرار دهید که کاملا با آن همخوانی داشته باشد. سرمایه‌گذارانی که به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، تنها به دسته‌بندی مورد نظر خود رجوع می‌کنند. در صورتی که پروژه‌ای که قصد ثبت آن را دارید در هیچ کدام از 2000 دسته‌بندی وب سایت قرار نمی‌گیرد، از بخش تماس با ما به مدیریت وب سایت اطلاع دهید. پس از بررسی، در صورت عدم وجود دسته مورد نیاز شما، دسته‌بندی جدید افزوده خواهد شد.

نوع:

مکان ثبت چهار نوع پروژه در وب سایت وجود دارد:

 • پروژه‌های طلایی (قرار گرفتن پروژه در بنر بزرگ بالای صفحات)
 • پروژه‌های نقره ای (قرار گرفتن پرژه در بنر کوچک زیر بنر پروژه‌های طلایی)
 • پروژه‌های برنزی (قرار گرفتن پروژه با تصویر در پایین صفحات)
 • پروژه‌های عمومی (نمایش پروژه تنها در دسته‌بندی‌های انتخاب شده به صورت لیست)

بر اساس نوعی که پروژه شما در سایت به ثبت می‌رسد، محل نمایش آن متفاوت خواهد بود. هر چه سطحی که برای پروژه انتخاب می‌کنید بالاتر باشد، بیشتر در مقابل چشمان سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت. پروژه‌های طلایی، نقره ای و برنزی پس از گذشت دوره مربوطه (۳ ماه) به پروژه های عمومی بدل می‌شوند. شما قادر خواهید بود هر زمان نوع پروژه خود را تغییر دهید، تنها کافی است پروژه را ویرایش کرده و هزینه مربوطه برای سطح مورد نظر را پرداخت نمایید. پروژه های طلایی، نقره ای و برنزی در لیست و در کنار پروژه های عمومی نیز به نمایش در می آیند. پروژه های طلایی، نقره ای و برنزی در دسته بندی انتخالی و زیر مجموعه های آن به نمایش در خواهند آمد. آخرین پروژهای ثبت شده طلایی، نقره ای و برنزی نیز در صفحه اصلی وب سایت قابل مشاهده خواهند شد.
ثبت تمامی پروژه ها تنها با پرداخت هزینه امکان‎پذیر می‌باشد.

استان:

مشخص کنید مبدا فعالیت شما در کدام استان قرار دارد. این موضوع به سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری محلی دارند کمک می‌کند تا بتوانند پروژه شما را مشاهده کنند.

آدرس:

آدرس دقیق محلی که مبدا و محل فعالیت پروژه شما است را در این بخش وارد نمایید. در صورتی که هنوز در مرحله ایده هستید و یا محلی برای فعالیت خود تهیه نکرده‌اید، این بخش را خالی بگذارید. مشخص بودن آدرس به جذب سرمایه گذاران محلی کمک شایانی می کند.

توضیحات:

شما می توانید پروژه خود را در 1000 کلمه برای سرمایه‌گذاران معرفی کنید. توجه داشته باشید توضیحات شما یکی از مهمترین بخش‌هایی است که سرمایه گذاران به آن توجه می‌کنند، لذا از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. برای دستیابی به بهترین نتایج پیشنهاد می‌شود موارد زیر را به خوبی رعایت کنید:

 1. کلیت پروژه را معرفی کنید
 2. جایگاه و انتظارات خود از سرمایه گذار را به روشنی بیان کنید
 3. اگر به جای سرمایه نیاز به تجهیزات و یا نیروی انسانی دارید، این موضوع را بیان کنید
 4. اطلاعات سری و محرمانه خود را در توضیحات قرار ندهید
 5. این بخش تنها برای شما، شتابدهنده ها، سرمایه‌گذاران و نمایندگان آنها قابل مشاهده است و برای هیچ فرد دیگری قابل مشاهده نمی‌باشد
 6. اطلاعات ناکافی باعث خواهد شد سرمایه‌گذاران به شما اعتماد نکنند

تعداد ارائه کنندگان پروژه:

اگر شما به صورت یک تیم روی پروژه ای فعالیت می‌کنید، تعداد افرادی که مالکیت پروژه را در اختیار دارند در این بخش مشخص کنید.

نوع پروژه:

نوع پروژه به یکی از اشکال زیر قابل انتخاب می‌باشد. بر اساس اینکه پروژه شما به کدام یک از انواع زیر فعالیت می‌کند این بخش را مشخص کنید.

 • خصوصی
 • دولتی
 • تعاونی
 • سایر

مرحله پروژه برای سرمایه‌گذاری:

در این بخش شما به سرمایه گذار اعلام می‌کنید که پروژه شما در چه مرحله‌ای است تا سرمایه گذار از وضعیت پروژه شما به خوبی آگاه شود. شما می‌توانید در صورت پیشرفت پروژه، این بخش را در طول زمان ویرایش کنید.

مراحل سرمایه‌گذاری:

 • در حال شروع
 • استارت آپ
 • در حال گسترش
 • مرحله ایده، با نمونه، تست شده در بازار
 • مرحله ایده، بدون نمونه، تست شده در بازار
 • مرحله ایده، با نمونه، تست نشده در بازار
 • مرحله ایده، بدون نمونه، تست نشده در بازار

محدوده سرمایه‌ مورد نیاز:

در این بخش به سرمایه گذار اعلام می‌کنید به چه میزان سرمایه نیاز دارید.

وضعیت طرح کسب و کار و توجیه اقتصادی (Business Plan):

در این بخش مشخص می‌کنید که وضعیت بیزینس پلن شما به چه صورتی است. توجه داشته باشید اطلاعات گمراه کننده شما توسط مدیریت وب سایت ویرایش خواهد شد. سرمایه‌گذاران نیز در صورت مواجه شدن با اطلاعات نادرست از سوی مسئول پروژه، به شما اعتماد نخواهند کرد و سرمایه مورد نیاز را به دست نخواهید آورد.

جوایز و افتخارات

اگر پروژه برنده جوایز و یا افتخاراتی شده است، آنها را ذکر کنید. این موضوع می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا پروژه های برتر را شناسایی کنند.

محدوده جغرافیایی اجرای پروژه:

در این بخش مشخص می کنید پروژه شما در چه محدوده جغرافیایی فعالیت خواهد کرد.

نام و نام‌خانوادگی مسئول پروژه:

نام فردی که مسئول پروژه می‌باشد و سرمایه‌گذار باید با ایشان تماس بگیرد را در این بخش وارد نمایید.

تلفن تماس:

تلفن تماس که در این بخش اعلام می کنید راه ارتباطی سرمایه‌گذار با شما می‌باشد. بهتر است تلفنی را اعلام نمایید که همواره در دسترس شما باشد تا در صورت تماس سرمایه‌گذاران فرصت خود را از دست ندهید.

وب سایت:

اگر پروژه شما دارای یک وب سایت است، آدرس آن را در این بخش وارد نمایید.

ویدئو:

اگر برای معرفی پروژه خود یک ویدئو تهیه کرده‌اید می‌توانید در این بخش آن را به سرمایه‌گذار نشان دهید. توجه داشته باشید ویدئوی شما باید در یکی از سایت‌های آپارات، Vimeo و یا یوتیوب بارگذاری شده باشد و آدرس صفحه آن ویدئو را در این بخش قرار دهید. نمایش ویدئویی که در سایت‌های دیگر بارگذاری شده باشد امکان پذیر نمی‌باشد.

تصاویر:

برای معرفی هر پروژه شما می‌توانید یک تصویر انتخاب کنید. در تصویر انتخابی هیچ گونه اطلاعات تماس، نام برند و یا اطلاعاتی که از طریق تصویر برای سرمایه‌گذارانی که در سایت ثبت نام نکرده اند، وجود نداشته باشد. در صورت وجود این موارد تصویر آگهی شما حذف خواهد شد. حداکثر حجم تصویر شما نباید بیش از 1 مگا بایت باشد. در صورتی که پروژه شما در انواع طلایی، نقره‌ای و یا برنزی ثبت شده باشد، این تصویر به عنوان بنر پروژه به نمایش در خواهد آمد.

طرح توجیهی کسب و کار و یا خلاصه اجرایی پروژه:

در این بخش اطلاعات تکمیلی پروژه خود را به صورت یک فایل ورد و یا PDF آپلود نمایید. حداکثر حجم فایل شما نباید بیش از 1 مگا بایت باشد. پیشنهاد می‌شود اطلاعات سری و محرمانه خود را در فایل قرار ندهید. مسئولیت قرار دادن تمامی اطلاعات در این بخش بر عهده ثبت کننده پروژه می‌باشد. پیشنهاد می‌شود در این بخش بیزینس پلن خود را برای سرمایه گذار قرار دهید تا بتواند با پروژه شما بیشتر آشنا شود.

پرداخت:

پس از ثبت مراحل بالا، به درگاه بانکی متصل خواهید شد تا پرداخت انجام شده و پروژه ثبت نهایی شود. در صورت آن که کد تخفیف داشته باشید، پیش از اتصال به درگاه می‌توانید آن را در صفحه پرداخت وارد نموده و در صورت امکان از کد تخفیف خود استفاده نمایید.

 

حامیان پایگاه